понеделник, 1. јуни 2020. Вести денес: 54
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Скопјанец уапсен синоќа: Нападнал полицаец кој му влегол во возилото

Скопјанец уапсен синоќа: Нападнал полицаец кој му влегол во возилото

Синоќа околу 10 часот на улицата “Крушевска Република“ во Скопје, полициски службеник додека извршувал работни задачи, односно требало да одземе предмет од возило сопственост на М.К. (47) од Скопје, бил нападнат од страна на М.К., информираат од МВР.

Напаѓачот бил совладан и приведен во полициска станица. Се превземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Коронавирус