вторник, 26. јануари 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Скопјанец уапсен на „Табановце“

Скопјанец уапсен на „Табановце“

На 07.04.2019 во 14:10 часот на Граничниот премин „Табановце“, при пасошка контрола било констатирано дека лицето Б.К.(37) од Скопје бил предмет на потрага за издржување казна затвор во траење од една година за сторено кривично дело по член 239 став 1 од Кривичниот законик – „затајување.“

Б.К. бил приведен и предаден на полициски службеници од СВР Скопје за понатамошна постапка.

Коронавирус