сабота, 28. јануари 2023. Вести денес: 41
home Хроника

Скопјанец уапсен на аеродром

Скопјанец уапсен на аеродром

На Граничниот премин Аеродром Скопје, вчера во 18 часот, при пасошка контрола, било констатирано дека лицето Б.Р.(71) од Скопје се наоѓа на листата со мерка „А“ (апси).

Лицето било приведено и предадено на полициски службеници од Полициската станица Гази Баба за понатамошна постапка.