сабота, 5. декември 2020. Вести денес: 104
home Хроника

Скопјанец трага по 17- годишната ќерка: И претходно повеќе пати го напуштала домот, се претпоставува дека е со нејзиното момче

Скопјанец трага по 17- годишната ќерка: И претходно повеќе пати го напуштала домот, се претпоставува дека е со нејзиното момче

Во СВР Скопје, вчера во 17.45 часот Џ.Р.(54) од Скопје пријавил дека од домот се оддалечила неговата ќерка С.Р.(17) од Скопје, која и претходно во повеќе наврати го напуштала семејниот дом и била враќана.

Според пријавеното, се претпоставува дека е со нејзиното момче.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Коронавирус