сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 46
home Хроника

Скопјанец тешко повреден во сообраќајка во Ѓорче

Скопјанец тешко повреден во сообраќајка во Ѓорче

Скопајнец на возраст од 64 години се здобил со тешки повреди во сообраќајка која вчера околу 10:20 часот се случила на крстосницата од ул.„Македонски војски“ и ул.„Ѓорче Петров“.

Во несреќата, информира полицијата, учествувале автомобил „дачија логан“, со скопски регистарски ознаки, управуван од Ж.А.(56) од Скопје и мопед „јонвеј“, со скопски регистарски ознаки, управуван од Љ.Т.(64) од Скопје.

-Во незгодата возачот на мопедот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Градската општа болница „8 Септември“, велат од полицијата.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Скопје.

Коронавирус