четврток, 9. февруари 2023. Вести денес: 71
home Хроника

Скопјанец тешко повреден, со мопед паднал на коловоз

Скопјанец тешко повреден, со мопед паднал на коловоз

На 04.07.2021 во 23:40 часот било пријавено дека на крстосница од бул.„Св.Климент Охридски“ и бул.„Партизански одреди“, А.А.(41) од Скопје управувајќи мопед „априлиа“, со скопски регистарски ознаки, изгубил контрола и паднал на коловозот.

По незгодата А.А. бил пренесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза“, каде му биле констатирани тешки телесни повреди.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Скопје.