петок, 24. септември 2021. Вести денес: 127
home Хроника

Скопјанец тешко повреден при судир на мопед и автомобил

Скопјанец тешко повреден при судир на мопед и автомобил

На 22.07.2021 во 17.40 часот било пријавено дека во Скопје на ул.„Ферид Мурати“ се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „фолксваген голф“, со скопски регистарски ознаки, управувано од А.И.(30) од Скопје и мопед „баотиан“, со скопски регистарски ознаки, управуван од А.А.(44) од Скопје.

-Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил возачот на мопедот, констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“, информира МВР.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Скопје.

Коронавирус