сабота, 4. јули 2020. Вести денес: 99
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Хроника

Скопјанец тешко повреден, паднал од коловозот со мопед

Скопјанец тешко повреден, паднал од коловозот со мопед

На 16.07.2019 околу 23:45 часот на ул.„Алија Авдовиќ“  во с.Стајковци, скопско, Т.М.(33) од с.Стајковци, управувајќи мопед „Баотиан“ со скопски регистарски ознаки, изгубил контрола и паднал на коловозот.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил Т.М. и бил пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“ Скопје.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.

 

Парламентарни избори 2020