сабота, 5. декември 2020. Вести денес: 0
home Хроника

Скопјанец тешко повреден на Водно, паднал од велосипед

Скопјанец тешко повреден на Водно, паднал од велосипед
илустрација

Скопјанецот Г.А.(39) се здобил со тешки повреди управувајќи велосипед „Крос“.

Според информациите од полицијата, додека возел изгубил контрола и паднал, при што се здобил со тешки телесни повреди и му била укажана лекарска помош во комплексот клиники “Мајка Тереза“.

Несреќата се случила вчера во 31:30 часот на локалниот пат Скопје – Водно.

Коронавирус