петок, 29. јули 2022. Вести денес: 68
home Хроника

Скопјанец тешко повреден кај Катланово, со мотор удрил во оградата од автопатот

Скопјанец тешко повреден кај Катланово, со мотор удрил во оградата од автопатот

Скопјанец е тешко повреден во сообраќајна несреќа која се случила вчера во 17.30 часот на автопатот Скопје-Велес, во близина на Катланово.

-А.Н.(47) од Скопје, управувајќи мотоцикл „пијаџо Х10 350“, со скопски регистарски ознаки, изгубил контрола, удрил во оградата од автопатот и паднал. Во незгодата, мотоциклистот се здобил со тешки телесни повреди, по што бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош, информираат од МВР.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Скопје.

Коронавирус