вторник, 30. ноември 2021. Вести денес: 166
home Хроника

Скопјанец тешко повреден: Излегол да ја затвори металната капија, па паднала врз него

Скопјанец тешко повреден: Излегол да ја затвори металната капија, па паднала врз него

На 08.08.2020 во 22:00 часот во Полициското одделение  Сарај било пријавено дека во с. Шишево во дворот од семејната куќа за време на силниот ветар и врнежите  од дожд Ј.С. (53), излегол да ја затвори металната капија која во еден момент се откачила и паднала врз него.

При тоа  Ј.С се здобил со тешки телесни повреди констатирани во болницата „Аџибадем Систина“.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје.

Коронавирус