вторник, 2. август 2022. Вести денес: 68
АКТУЕЛНО

Македонија го слави Денот на Републиката-Илинден

home Хроника

Скопјанец тешко повреден додека поставувал колектор на Вардар

Скопјанец тешко повреден додека поставувал колектор на Вардар

На 15.01.2020 во 16:29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ бил донесен Б.Р.(38) од Скопје, кој се здобил со повреда при извршување работни задачи при поставување колектор на р.Вардар.

Од страна на лекар на Б.Р. му се констатирани тешки телесни повреди.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје, а за настанот е известен и Инспектор од државен инспекторат за труд.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус