сабота, 15. август 2020. Вести денес: 18
home Хроника

Скопјанец тешко повреден, бил удрен од автобус

Скопјанец тешко повреден, бил удрен од автобус

Пешакот Г.Г.(63)  од Скопје е повреден откако вчера на улицата „Благоја Стевковски“  бил удрен од автобус „Лаз“ управуван од скопјанецот Љ.Т. (56).

-Во незгодата пешакот се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош, информираат од МВР.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје.

Коронавирус