среда, 21. октомври 2020. Вести денес: 135
home Хроника

Скопјанец тепал деца

Скопјанец тепал деца

На 16.09.2020 во 21:05 часот во СВР Скопје, Д.И.(37) од Скопје пријавил дека околу 21:00 часот пред угостителски објект на крстосница од ул.„Симеон Кавракиров“ и ул.„Фрањо Клуз“, неговиот 15-годишен син и уште еден 14-годишник, поради претходно недоразбирање, биле физички нападнати од Д.П.(35) од Скопје.

Сочинет е записник за констатиран прекршок по член 12 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

Коронавирус