понеделник, 18. јануари 2021. Вести денес: 9
home Хроника

Скопјанец со тешки повреди заврши во болница- бил удрен од „пежо 406“

Скопјанец со тешки повреди заврши во болница- бил удрен од „пежо 406“

Во СВР Скопје вчера во 17:30 часот било пријавено дека во комплексот клиники „Мајка Тереза“ е донесено лицето Б.М.(58) од Скопје со тешки телесни повреди здобиени во сообраќајна незгода која се случила на улицата „Сава Ковачевиќ“.

Б.М. бил удрен од патничко возило „пежо 406“ со бугарски национални ознаки, сопственост на А.А.(56) од Скопје.

Увид извршила екипа од СВР Скопје.

Коронавирус