петок, 3. декември 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Скопјанец со повреди донесен на Клиника- бил претепан во парк во Долно Лисиче

Скопјанец со повреди донесен на Клиника- бил претепан во парк во Долно Лисиче

Вчера во 18.41 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ со повреди бил донесен повреден Ѓ.Т.(36) од Скопје.

По негово кажување, во 18.20 часот во парк во с.Долно Лисиче, скопско, бил физички нападнат од С.К.(28) од с.Долно Лисиче, со кого се познавал од претходно.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус