недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 41
home Хроника

Скопјанец со остар предмет ги нападнал таткото, мајката и помалиот брат- им нанел телесни повреди

Скопјанец со остар предмет ги нападнал таткото, мајката и помалиот брат- им нанел телесни повреди

Во СВР Скопје вчера околу 19.20 часот бил приведен Ф.К.(21) од Скопје, бидејќи со употреба на остар предмет физички ги нападнал неговиот татко С.К(56), мајка (В.К) и брат Д.К.(19), сите од Скопје, при што им нанел телесни повреди.

Причина за нападот биле нарушени семејни односи.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус