среда, 14. септември 2022. Вести денес: 155
home Хроника

Скопјанец со „мерцедес“ удрил полицаец

Скопјанец со „мерцедес“ удрил полицаец

Вчера околу 15.00 часот на бул.„Крсте Мисирков“ во Скопје, полициски службеници го лишиле од слобода М.Б.(24) од Скопје, затоа што не почитувал дадена наредба и со патничко возило „мерцедес“, со скопски регистарски ознаки, кое го управувал, удрил полициски службеник.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коронавирус