сабота, 18. септември 2021. Вести денес: 73
home Хроника

Скопјанец со фалсификуван ПЦР тест фатен на аеродром

Скопјанец со фалсификуван ПЦР тест фатен на аеродром

Одделението за прекуграничен криминал Скопје поднесе кривична пријава против С.Х.(37) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „фалсификување исправа’’ и „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија’’.

На 25.07.2021 на Граничен премин „Меѓународен аеродром Скопје“, пријавениот приложил фалсификуван ПЦР тест.

Коронавирус