четврток, 17. јуни 2021. Вести денес: 114
home Хроника

Скопјанец со БМВ прегази 5 годишно дете

Скопјанец со БМВ прегази 5 годишно дете

На 11.07.2020 во 15.00 часот било пријавено дека во Скопје, на ул.„Методија Митевски“, патничко возило „БМВ“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Ф.Х.(38) од Скопје, удрило во петгодишен пешак од Скопје.

-Во незгодата пешакот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“, каде што бил пренесен за укажување на лекарска помош, информираат од МВР.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Скопје.

ЕУРО 2020

Македонија