сабота, 28. ноември 2020. Вести денес: 101
home Хроника

Скопјанец со автомобил намерно удрил момче, а потоа му ја прегазил ногата

Скопјанец со автомобил намерно удрил момче, а потоа му ја прегазил ногата

Во Полициското одделение Сарај, вчера во 23 часот Г.И.(45) од с.Кондово, скопско, пријавила дека околу 17.40 часот во с.Глумово, нејзиниот 17-годишен син, поради претходно недоразбирање, бил намерно удрен од возило кое го управувал И.Ј. од с.Глумово, по што го прегазил на десната нога.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус