вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 32
home Хроника

Скопјанец си ја претепа свршеницата

Скопјанец си ја претепа свршеницата

На 23.09.2018 година во 19,10 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје, од Градската општа болница “ Свети Наум Охридски“ било пријавено дека кај нив била донесена повредена С.П. од Скопје која била физички нападната од нејзиниот свршеник С.Ф.

Имено истиот ден околу 11,00 часот С.П. отишла во домот на нејзиниот свршеник по што настанала расправија и тој физички ја нападнал.

Околу 18,40 часот истата со такси возило заминала во Градската општа болница “Свети Наум Охридски“ каде од страна на лекар и била констатирана тешка телесна повреда и била задржана на понатамошно лекување. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Коронавирус