недела, 31. јули 2022. Вести денес: 65
home Хроника

Скопјанец си ја нападнал својата мајка, па си го доби заслуженото!

Скопјанец си ја нападнал својата мајка, па си го доби заслуженото!
илустрација

На 25.06.2022 во 01:00 часот на подрачје на Центар од полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје е лишен од слобода К.Т.(31) од Скопје, постапувајќи по пријава од 00:30 часот.

Според пријавата, на 21.06.2022 околу 19:00 часот во семејниот дом на подрачјето на Центар физички ја нападнал неговата мајка.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус