четврток, 17. јуни 2021. Вести денес: 43
home Хроника

Скопјанец си ја нападнал мајката: Ѝ нанел убодна рана

Скопјанец си ја нападнал мајката: Ѝ нанел убодна рана

Во СВР Скопје вчера околу 20.40 часот било пријавено дека В.Д. (40) од Скопје, во домот со остар предмет ја нападнал неговата 65-годишна мајка, нанесувајќи ѝ убодна рана.

По целосно документирање ќе биде поднесена соодветна пријава.

ЕУРО 2020

Македонија