сабота, 25. септември 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Скопјанец се здобил со тешки телесни повреди, со возилото излетал на магистралниот пат Кичево-Охрид

Скопјанец се здобил со тешки телесни повреди, со возилото излетал на магистралниот пат Кичево-Охрид
фото илустарција

На 23.07.2021 во 07.20 часот, на магистралниот пат Охрид-Кичево, во близина на селото Требеништа, товарно возило „Ивеко“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Д.П.(46) од Скопје, излетало од патот.

Во незгодата возачот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во болницата „Св.Еразмо“. Увид извршила увидна екипа од СВР Охрид.