сабота, 28. јануари 2023. Вести денес: 30
home Хроника

Скопјанец се повредил со пиштол во нога

Скопјанец се повредил со пиштол во нога

Во викендица сопственост на А.Д. (36), И.С. од село Сингелиќ се повредил со пиштол во пределот на натколеницата.

Инцидентот се случил во саботата околу 9 часот во селото Стрима, Липково.

И.С. е пренесен во комплекс клиники „Мајка Тереза“ во Скопје.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.