недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 93
home Хроника

Скопјанец сакал да избега од автобус бидејќи немал билет, па тешко повредил контролор во ЈСП

Скопјанец сакал да избега од автобус бидејќи немал билет, па тешко повредил контролор во ЈСП

Скопјанец на возраст од 32-години повредил контролор во ЈСП,  кого го турнал обидувајќи се да избегне контрола на билет.

Контролорот, според пријавата во полиција, се здобил со тешка повреда и му била укажана лекарска помош во градската болница „8-ми Септември“.

Скопјанецот кој сакал да избега, бил повикан на разговор во полициската станица во Карпош.

Коронавирус