среда, 28. септември 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Скопјанец ранет со пиштол итно пренесен на Клиника

Скопјанец ранет со пиштол итно пренесен на Клиника

Медицинско лице од Општа болница-Велес пријавило во Полициска станица Велес, дека ноќеска по полоќ, односно во 1.15 часот бил донесен повреден З.Б.(42) од с.Визбегово, кој имал рана во десната потколеница нанесена од огнено оружје – пиштол.

Како итен случај препратен е во Комплекс клиники Мајка Тереза во Скопје.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус