понеделник, 12. септември 2022. Вести денес: 132
home Хроника

Скопјанец ранет од залутан куршум

Скопјанец ранет од залутан куршум

На 23.07.2021 околу 00.30 часот во СВР Скопје било пријавено од Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ – Скопје, дека му била пружена лекарска помош на М.Ш. (29) од Скопје кој имал повреда во ногата од залутано зрно.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус