недела, 20. јуни 2021. Вести денес: 100
home Хроника

Скопјанец пукал по расправија со ќерка му

Скопјанец пукал по расправија со ќерка му

Вчера во 14 часот во полиција било пријавено дека на ул.„516“ во нас.Ќерамидница, по претходна расправија со неговата ќерка С.К.(42), П.К.(66) со пиштол испукал неколку куршуми кон ѕидот на собата.

На местото на настанот пронајдени биле две чаури, како и уште еден пиштол.

П.К. бил приведен и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ЕУРО 2020

Македонија