сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 109
home Хроника

Скопјанец пронајден починат во својот дом во Ѓорче

Скопјанец пронајден починат во својот дом во Ѓорче

На 22.08.2020 околу 20.55 часот во СВР Скопје било пријавено дека во својот дом на ул.„Браќа Чакреви“ во Скопје бил пронајден починат В.Ч.(51).

-Смрт без траги на насилство констатирал лекар од Итна медицинска помош, а увид на местото извршила екипа од СВР Скопје, информирааат од полицијата.

По наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот било дадено на обдукција.

Коронавирус