петок, 27. јануари 2023. Вести денес: 172
home Хроника

Скопјанец пронајден починат во стан- телото на обдукција

Скопјанец пронајден починат во стан- телото на обдукција

На 25.10.2021 во 23.35 часот во СВР Скопје, Б.Е.(22) од с.Глумово, скопско, пријавил дека околу 23.30 часот во негов стан сопственост на подрачје на Бит Пазар го пронашол починат Љ.Р.(60) од Скопје кој престојувал во станот и за кого се грижел тој.

Лекар од доктор од Итна медицинска помош констатирал смрт, а увид на местото извршила увидна екипа од СВР Скопје.

По наредба на јавен обвинител телото на починатиот било предадено во судска медицина-Скопје за обдукција.