сабота, 4. јули 2020. Вести денес: 30
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Што мисли Заев за Црвенковски и колку е Заев богат?

home Хроника

Скопјанец пронајден починат, познат неговиот идентитет

Скопјанец пронајден починат, познат неговиот идентитет

Скопјанец е пронајден мртов во неговиот стан на булеварот „Партизански одреди“.

Не е констатирана насилна смрт, а во извлекувањето на телото интервенираа Противпожарната единица на Град Скопје и полицијата.

Случајот го потврдија од СВР Скопје од каде информираа дека станува збор за 76-годишниот Г.Б.

По наредба на јавен обвинител, телото на починатиот е предадено на семејството за погреб.

Парламентарни избори 2020