вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 102
home Хроника

Скопјанец пронајден мртов во својот стан- еве ги деталите

Скопјанец пронајден мртов во својот стан- еве ги деталите

На 29.06.2019 година во 16.35 часот во СВР Скопје, од Итна медицинска помош било пријавено дека во стан на улица „Пушкинова“ во Скопје има починато лице без видливи траги на насилство.

Утврдено е дека се работи за лицето Н.А.(41) од Скопје. Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено за обдукција.

Коронавирус