среда, 24. февруари 2021. Вести денес: 122
home Хроника

Скопјанец пронајден мртов во домот на својот татко

Скопјанец пронајден мртов во домот на својот татко

На 26.01.2020 во 14:32 часот во СВР Скопје, Т.Д. пријавил дека на ул.„Милан Зечар“ затекнал починато лице Љ.Т.(41) од Скопје, кој живеел со неговиот татко Б.Т.(77) од Скопје.

Од лекар од Итна медицинска помош била констатирана смрт кај лицето, кое претходно имало здравствени проблеми.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Скопје.

За настанот е известен Јавен обвинител, по чија наредба телото на починатиот било предадено за обдукција.

Коронавирус