понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 91
home Хроника

Скопјанец пронајден мртов- телото на обдукција

Скопјанец пронајден мртов- телото на обдукција

На 23.03.2021 во 08.30 часот во СВР Скопје од Итна медициска помош е пријавено дека на ул.„Џон Кенеди“ во Скопје бил пронајден починат М.Л.(42) од Скопје.

Од лекар од Итна медициска помош била констатирана смрт.

Извршен е увид на местото на настанот од полициски службеници од СВР Скопје.

По наредба на Јавен обвинител телото е дадено на обдукција во Институтот за судска медицина.

Локални избори 2021