понеделник, 6. февруари 2023. Вести денес: 62
home Хроника

Скопјанец прободен во стомакот- маскирани лица го нападнале на Кеј

Скопјанец прободен во стомакот- маскирани лица го нападнале на Кеј

Синоќа околу 22 часот во Скопје на улица „Кеј Димитар Влахов“, У.Ш. (20) од село Студеничани, скопско бил физички нападнат од страна на неколку маскирани лица, кои со физичка сила и остар предмет му нанеле повреда во пределот на стомакот.

Од страна на лекар од Градската општа болница му биле костатирани телесни повреди.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите и целосно расчистување на настанот.