вторник, 26. јануари 2021. Вести денес: 167
home Хроника

Скопјанец приведен поради поседување пиштол

Скопјанец приведен поради поседување пиштол

На 02.01.2021 во 16.40 часот на локалниот пат с.Миладиновци – Скопје, од полициски службеници од СВР Скопје бил приведен М.И.(50) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него бил пронајден пиштол „црвена застава“ калибар 9 мм со рамка без куршуми, со што сторил прекршок од Законот за оружје.

По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус