среда, 27. октомври 2021. Вести денес: 171
home Хроника

Скопјанец приведен поради поседување дрога

Скопјанец приведен поради поседување дрога

На 04.09.2021 во 08:10 часот, полициски службеници од СВР Скопје на подрачјето на Бит Пазар, го лишиле од слобода А.Љ.(44) од Скопје затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана и прашкаста материја.

По документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Локални избори 2021