четврток, 29. октомври 2020. Вести денес: 154
home Хроника

Скопјанец приведен откако претходно прегазил малолетничка и избегал

Скопјанец приведен откако претходно прегазил малолетничка и избегал

Жител на Скопје бил приведен во текот на денешниот ден, откако на 1-ви септември прегазил малолетно девојче во Студеничани и избегал од местото.

„На 02.09.2019 во СВР Скопје бил приведен Р.И.(28) од Скопје поради тоа што на 01.09.2019 околу 22.30 часот во с.Студеничани со патничко возило „голф 2“, со ретровизорот удрил малолетничка што се движела по улицата и го напуштил местото. Настанот го пријавил С.И.(47) од Скопје, татко на малолетничката. По целосно документирање на случајот против Р.И. ќе биде поднесен соодв

Коронавирус