четврток, 22. октомври 2020. Вести денес: 107
home Хроника

Скопјанец приведен кај Градски стадион

Скопјанец приведен кај Градски стадион

Синоќа по полноќ, 20-годишен скопјанец бил приведен во близина на Градскиот стадион, поради тоа што кај него била пронајдена марихуана.

„Денеска во 01:45 часот полициски службеници од СВР Скопје, во близина на Градскиот стадион, го привеле Ф. П. (20) од Скопје затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана. По документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок“, велат од МВР.

Коронавирус