четврток, 16. септември 2021. Вести денес: 126
home Хроника

Скопјанец пријавил пожар во Ветуница- опожарени дел од куќа и автомобил и сува трева

Вчера во 10.20 часот, во Полициското одделение Ранковце Д.А.(77) од Скопје пријавил дека во временскиот период од 00.00 до 05.00 часот во с.Ветуница настанал пожар, при што биле опожарени сува трева, влезна врата на поткровје од куќа и тркало од патничко возило „фиат“, со скопски регистарски ознаки.

Пожарот бил изгаснат, повредени нема, а извршен е увид од Полициската станица Крива Паланка.

Коронавирус