вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 45
home Хроника

Скопјанец пријавил дека непознати лица пукале кон неговиот дом

Скопјанец пријавил дека непознати лица пукале кон неговиот дом

Во вечерните часови на 24 декември, 25-годишниот Ф.А. од Скопје во полиција пријавил дека непознати лица пукале во правец на неговата куќа.

Увид на местото на настанот извршила полициска екипа, при што констатирани биле оштетувања на куќата.

Од МВР преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус