четврток, 28. септември 2023. Вести денес: 78
home Хроника

Скопјанец пријавил дека му го украле „Мерцедесот“

Скопјанец пријавил дека му го украле „Мерцедесот“

На 05.10.2018 година во 10:25 часот во Полициска станица Карпош И.Ј.(45) од Скопје, пријавил дека на 04/05.10.2018 година во времето од 20,00 до 09,00 часот од улица “Атинска”  одземено му е патничко моторно возило “Мерцедес” со скопски регистарски ознаки.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, пронаоѓање на сторителот и возилото.