недела, 24. октомври 2021. Вести денес: 66
home Хроника

Скопјанец претепан во Карпош

Скопјанец претепан во Карпош

На 20.09.2021 во 20.20 часот во СВР Скопје, Т.К. (60) од Скопје пријавил дека на подрачје на Карпош бил физички нападнат од В.Ш. (39) од Скопје.

Сочинет е записник за констатиран прекршок од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

Локални избори 2021