среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 162
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Хроника

Скопјанец претепан од сопругата

Скопјанец претепан од сопругата

На 14.05.2022 во 17.00 часот во полициска станица, 48-годишен жител на Скопје пријавил дека во село во скопско бил физички нападнат од неговата сопруга М.К.(33) од Скопје.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус