понеделник, 17. февруари 2020. Вести денес: 132
Во живо

Прес-конференција на Александар Николоски

home Хроника

Скопјанец преку лажен Фејсбук профил упатувал закани

Скопјанец преку лажен Фејсбук профил упатувал закани

Полициската станица Дебар поднесе кривична пријава против Л.Л.(48) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување на сигурноста“.

Пријавениот, подолг временски период преку лажен фејсбук профил упатувал закани кон Д.Л., од дебарското село Броштица.