недела, 2. април 2023. Вести денес: 15
home Хроника

Скопјанец прегази жена, со тешки повреди пренесена во Клинички

Скопјанец прегази жена, со тешки повреди пренесена во Клинички

На 12.11.2018 година во 17,40 часот на булевар “Александар Македонски“ А.Д.(29) од Скопје управувајќи патничко моторно возило “Голф“ со скопски регистарски ознаки удрил во С.Ц.(43) од Демир Хисар.

По незгодата со возило на брза помош С.Ц. е пренесена во комплекс клиники“ Мајка Тереза“ Скопје каде и биле констатирани тешки телесни повреди.

Извршен е увид на местото на настанот.