среда, 27. октомври 2021. Вести денес: 182
home Хроника

Скопјанец прегазен во Бутел, со тешки повреди пренесен во болница

Скопјанец прегазен во Бутел, со тешки повреди пренесен во болница

На 09.01.2020 во 07.45 часот на крстосница од ул.„Боснa и Херцеговина“ и сервисна улица во Скопје, патничко моторно возило „рено клио“, со скопски регистарски ознаки, управувано од М.Е.(30) од Скопје, удрило во пешакот Љ.Н.(55) од Скопје.

-Во незгодата, пешакот М.Е. се здобил со тешки телесни повреди по што бил пренесен во Градската општа болница „Свети Наум Охридски“ за укажување на лекарска помош, информира МВР.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје.

Локални избори 2021