понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 69
home Хроника

Скопјанец повреден со остар предмет од соседот

Скопјанец повреден со остар предмет од соседот

На 16.09.2020 во 20:00 часот во СВР Скопје, Т.Т.(68) од Скопје пријавил дека околу 16:40 часот во неговиот дом на ул.„Димо Хаџи Димов“ бил физички нападнат од соседот Д.Т., кој притоа користел и остар предмет и му нанел повреда на рацете.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Коронавирус